• Do stanice prišiel vláčik,

Prejde cez dva tunele

bude, že nám vesele.

Hore briežkom, dole briežkom

vezie vláčik deti svetom.

V súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie  má Materská škola Fedinova 7, Bratislava vypracovaný Školský vzdelávací program „Spoznávame svet s vláčikom Fedinkáčikom“.

Názov školského vzdelávacieho programu (ďalej len „ŠkVP“) Spoznávame svet

s vláčikom Fedinkáčikom obsahuje hlavnú myšlienku, ktorú sme si zvolili pre výchovno-vzdelávaciu činnosť.  Každé dieťa, ktoré „nasadne do vláčika Fedinkáčika“  jeho prostredníctvom objavuje a spoznáva svet, jeho zázraky, tajomstvá, ... .

Našim poslaním je vytvárať pre deti tvorivé edukačné prostredie plné hier, pohybu, zvedavosti k objavovaniu a spoznávaniu sveta. Naša materská škola je miestom pre veselý a šťastný pobyt detí, v ktorom sa deti rozvíjajú podľa ich možností, záujmov, potrieb a pripravujú sa vstup do základnej školy.

Profiláciu zameriavame v súčinnosti s prípravou na vstup dieťaťa do základnej školy a kooperáciu s bežným životom. S ohľadom na vývoj v spoločnosti chceme smerovať od tradičnej školy k modernej škole v inovačnými metódami vo výchovno-vzdelávacom procese.

Zameranie našej MŠ je rozdelené do podoblastí:

• prírodovednej gramotnosti,
      • predčitateľskej gramotnosti,